Pırlanta Rehberi

Pırlanta Rehberi

HER ZAMAN ZARİF ,ŞIK VE TERCİH EDİLEN
ÖLÜMSÜZ AŞKIN SEMBOLÜ  YUVARLAK KESİM (ROUND CUT)
Erkeğin, hayatının kadınına sunduğu tektaş yüzük gelin için çok özel bir anlama sahiptir. Bu özel yüzüğün, gelinin kişisel zevkine ve tarzına hitap etmesi ve onu ömrü boyunca severek takması işin en ince noktasıdır. Öyle ki, artık kişilik özelliklerimize göre tektaşımızı belirliyoruz…En çok tercih edilen ve satın alınan kesim Yuvarlak Kesimdir.

PRENSES KESİM (PRINCESS CUT)

Prenses kesim pırlantalar kare kesimli, mükemmel ışık saçan pırlantalardır. Prenseste modern bir dokunuşa sahip klasik bir tarz vardır. Prenses sevenlerin asil, farklı bir klasik tarz anlayışında olan canlı, modern kişilikte oldukları söylenir. Köşeli kesimler uzun parmaklarda hoş durur.

 ZÜMRÜT KESİM (EMERALD CUT) (BAGET KESİM)
Zümrüt kesim pırlantalar dikdörtgen şekle sahiptir. Zümrüt kesimler olduklarından biraz daha büyük görünebilirler. Yuvarlık ve prenses kadar parlamazlar ama çok şık, duru, modern, yalın ve cool bir görünüme sahiptirler. Kendine güvenen, risk almaktan çekinmeyen, cool gelinlerin tercihi olduğu düşünülür. Grace Kelly ve Kate Hudson tercihlerini bu kesimden yana yapmışlardı.
 DAMLA KESİM (PEAR)
Damla kesim pırlantalar, sahip oldukları rengi çok iyi yansıttıkları için H renkten daha düşük renk tercih edilmemesini öneririm. Damla kesimde taş yuvarlak kesime göre biraz daha büyük görünür, şık ve özel bir kesimdir. Damla kesimli pırlanta çok iyi oranlara ve parlaklığa sahiptir, kolye ucu veya küpe modelleri için en ideal kesim budur. Victoria Beckham’ın en fazla kullandığı tektaş yüzüğü damla kesimdir. Dünyaca ünlü 69,42 karatlık Elizabeth Taylor’a Richard Burton’un hediye ettiği Taylor Burton pırlantası da damla kesimdi.
MARKİZ KESİM (MEKİK KESİM)
Ucu sivri olan bu kesimlerde taş olduğundan çok az olsa da büyük görülebilir özellikle markizin yana doğru genişlemesi bu görüntü yanılsamasına neden olabilir. Markiz damla, oval biçimli kesimler, yuvarlaktan farklı bir kesimi arayan ve daha küçük eli ve kısa parmakları olan gelinlerin tercihi olabilir. Zira bu tür uzunca kesimler kısa parmakları biraz daha uzun gösterir. Anne Hathaway’in tercihi markiz pırlanta olmuştur.
OVAL KESİM
Yuvarlak gibi parlak, ışık saçan bir kesimdir. Parmakları zarif gösteren bir proporsiyona sahiptir. Gelenekselden kopmadan farklı olmak isteyen gelinlerin tercihidir. Blake Lively eşi Ryan Reynolds’ın hediye ettiği 12 karatlık oval kesim tektaş yüzüğü tercih eden ünlülerdendir…
KALP KESİM (HEART)
Şüphesiz duygusal ve iflah olmaz romantiklerin tercihi kalpten yana olacaktır. Yüksek kalitedeki kalp kesimi bulmak epey zor olsa da farklı olmak isteyen ve romantik gelinler mutlaka en iyisini bulurlar. Kalp kesim meraklısı için çok özel eşsiz, eşsiz bir kesimdir ancak en çok aranan kesim olmadığı için hem bulunması zordur hem de değişim aşamasında bir miktar zorlanılabilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Favorilerim 0
Favorilerim Alışverişe devam et